?

שאלות גולשים

ש.
מהם תוספי תזונה?
ת.

תוספי תזונה כוללים ויטמינים, מינרלים, צמחי מרפא, תמציות צמחיות, אנזימים, חומצות אמינו, או מרכיבים תזונתיים אחרים. נטילת התוסף בבליעה באמצעות כדור, כמוסה, טבלייה, או בצורה נוזלית בכדי להשלים את התזונה שלך.

ש.
מה היתרונות של תוספי התזונה?
ת.

נטילת תוספי תזונה נועדה להשלים אספקתם מספקת של חומרים מזינים חיוניים לגוף האדם. יחד עם זאת, תוספי תזונה לא אמורים להחליף תזונה נכונה ובריאה, כחלק מההתנהלות היומיומית שלנו.

ש.
האם קיימים סיכונים בנטילת תוספי תזונה?
ת.

תוספי תזונה מכילים חומרים פעילים בעלי השפעות ביולוגיות שונות על הגוף. לפיכך הם עשויים להועיל במקרים רבים ואף להזיק או לסבך בעיות בריאות קיימות אם לא נוטלים אותם ללא ייעוץ מתאים. נשים הרות ומיניקות, אלו הנוטלים תרופות מרשם וילדים- חשוב להיוועץ עם רופא או עם איש מקצוע מתאים בטרם נטילתו של תוסף תזונה.

ש.
במשך תקופה צרכתי סידן מסוג קרבונאט, הרוקח המליץ לעבור לסידן ציטראט. מדוע?
ת.

זמינותו הביולוגית (ספיגתו בגוף) של סידן ציטראט, גבוהה פי 4 מזה של סידן קרבונאט.
כך למשל נטילת 300 מ"ג סידן ציטראט אקוויוולנטית לנטילת 1200 מ"ג סידן קרבונאט.
סידן ציטראט- סידן הקשור לחומצה ציטרית (חומצת לימון)- מעכב התגבשות של מלחי סידן ובכך מפחית את הסיכון להיווצרות אבנים בכליות. לעומתו נטילת סידן קרבונאט באופן רציף ולאורך זמן, עלולה להגביר את הסיכון להיווצרות אבנים בכליות.

ש.
האם קיים טעם לוואי מנטילת תוסף פפרמינט אקטיב?
ת.

כמוסות פפרמינט אקטיב בעלות ציפוי אנטרי אשר עמיד בחומציות הקיבה ואינו מתפרק בקיבה, זאת על מנת להקטין את האפשרות הממילא קטנה, של שמן "חוזר". אנשים בד"כ לא חשים בטעם השמן לאחר נטילת הכמוסה.
במקרה הלא סביר אשר חווים טעם לוואי בעקבות נטילת הכמוסה, אנו ממליצים לנסות לקחת את הכמוסה זמן קצר לפני הארוחה, כך היא עדיין עוברת דרך הקיבה הלא מעוכלת, אבל אז המזון בקיבה יכול להוות מכשול פיזי לשמנים לנוע חזרה מעלה.

ש.
איך ומתי לקחת CoQ10?
ת.

יעילותו של CoQ10 גבוה יותר אם נלקח עם ארוחה המכילה שומן או עם תוספי תזונה המבוססים על שמן כמו שמן פשתן, שמן קוקוס וכו'.

לקו אנזים Q10 השפעה מעוררת לעיתים ולכן מומלץ לנטלו במהלך הבוקר ועד שעות אחה"צ המוקדמות, על מנת למנוע קשיי הירדמות בלילה.

למידע נוסף השאירו פרטים ונחזור אליכם
logo
© 2014 כל הזכויות שמורות נוטריקר בע”מ