?

עצות לשימוש בפרוביוטיקה

מאת: ג'ולי ברוך, נטורופתית N.D
 

פרוביוטיקה הוא שם כולל לחיידקים ידידותיים הנמצאים במעיים אשר להם תפקיד חשוב בשמירה על בריאות מערכת העיכול ושמירה על מערכת החיסון.

לחיידקים הפרוביוטיים תפקיד חשוב בהרכב וויסות החומציות בפלורת המעיים אשר שומרת מפני חיידקים פתוגנים, פטריות, טפילים ומזהמים אחרים.

כמו כן הפרוביוטיקה משפרת תהליכי עיכול ובכך מקלה ואף עשויה לטפל במקרים של גזים, תחושת נפיחות, עצירות, שלשול, תסמונת המעי הרגיז (IBS) ואי נוחות במערכת העיכול, אשר עלולים להיגרם בין היתר עקב חוסר איזון של פלורת המעיים.

פרוביוטיקה מהווה חלק בייצור ויטמיני B כגון ביוטין, ניאצין (B3), פירודיקסין (B6) וחומצה פולית.
 

אנטיביוטיקה והקשר לפרוביוטיקה
נטילת אנטיביוטיקה אמנם משמידה חיידקים אך אינה מבדילה בין חיידקים פתוגנים לחיידקים ידידותיים. כשפלורת המעי נפגעת יש חשש לשגשוג חיידקים ופטריות מה שעלול להוביל לקנדידה. תופעה מוכרת נוספת לאחר שימוש ממושך באנטיביוטיקה היא הופעת פטרייה וגינאלית אצל נשים, תחושת עייפות, אקזמות, פטריות על העור והציפורניים ועוד. לכן לאחר נטילת אנטיביוטיקה חשוב ליטול תוסף של פרוביוטיקה בכדי להבטיח את המאזן האופטימאלי של פלורת המעיים.

פרוביוטיקה וקנדידה – במצבים של חוסר איזון בפלורת המעי יש נטייה לשגשוג של פטריות, כגון קנדידה. הסימפטומים לקנדידה יכולים לכלול בין השאר - עצבנות, עייפות, תשוקה למתוק, נשירת שיער, בעיות עור ועוד. כחלק מטיפול בקנדידה מומלץ ליטול תוסף תזונה של פרוביוטיקה.
 

שימוש בפרוביוטיקה
נטילת פרוביוטיקה יכולה להיעשות על קיבה ריקה או בסמוך לארוחה, תלוי במקרה.
מומלץ ליטול תוסף פרוביוטיקה בבוקר על קיבה ריקה, כך מערכת העיכול פנויה לספיגה טובה יותר של החיידקים הפרוביוטיים. כמוסה נוספת מומלצת כרבע שעה לפני ארוחת הצהריים או ארוחת הערב להשפעה מיטבית על תהליך העיכול.

כמות הפרוביוטיקה תלויה במקרה ואינדיווידואלית מאדם לאדם. אנשים שלא רגילים ליטול תוסף של פרוביוטיקה עלולים לחוש בהתחלה אי נוחות במערכת העיכול. במצב כזה מומלץ בשלב ההתחלתי של השימוש בפרוביוטיקה, לחלק את המינון, וליטול תוסף המכיל פחות חיידקים פרוביוטיים בכמוסה, מספר פעמים במהלך היום. 
 

FOS (פרוקטואוליגוסכרידים)
על מנת להבטיח ולשמר את איכויות הפרוביוטיקה, חשוב ליצור סביבה תומכת על ידי תוספת של פרוקטואוליגוסכרידים (FOS) המהווים מצע להתפתחות ושגשוג חיידקים פרוביוטיים.

למידע נוסף השאירו פרטים ונחזור אליכם
logo
© 2014 כל הזכויות שמורות נוטריקר בע”מ